صفحات

Loading...

۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۹, جمعه

بردیا آذرنیا در اعتصاب خوراک

بردیا آذرنیا یکی از دوستان من میباشد که شوربختانه بدون هیچ دلیلی در زندان است و هر روز فشارهای روحی و روانی را تحمل میکند .
ایشان تنها نان آور خانه میباشد و از نظر جسمی بیمار است در این چند روز اخبار ناگواری مبتنی بر اعتصاب ایشان را نهادهای حقوق بشری منتشر کردند . 
امید دانا
متن انتشار اخبار بردیا آذرنیا
بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " زندانی عقیدتی ناصر آذرنیا معروف به بردیا در اعتراض به عدم درمان جدی پزشکی و ممانعت از ملاقات با نامزد و برادرش دست به اعتصاب غذا زد.
زندانی عقیدتی ناصر آذر نیا نوکیش زرتشی از روز دوشنبه 25 اردیبهشت ماه به دلیل عدم درمان بیماری های حاد میگرن و ناراحتی دستگاه تناسلی اش که در اثر شکنجه ها و فشارهای روحی بازجویان وزارت اطلاعات در دوران بازداشت ایجاد شده است و همچنین عدم اجازه ملاقات با نامزد و برادرش اقدام به اعتصاب غذا نمود و اعلام کرد تارسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.
زندانی عقیدتی مدتها است که از بیماریهای حاد رنج میبرد ولی با وجود تشخیص پزشک بهداری زندان و تاکید بر درمان وی در بیمارستانهای خارج از زندان تا کنون هیچ اقدامی در راستای رسیدگی به وضعیت جسمی اش نشده است.
همه این دلایل موجب شد تا او از تاریخ 25 اردیبهشت 91 دست به اعتصاب عذا زده و طی نامهای به دادستان تهران ( محمود جعفری دولت آبادی ) که در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد خواستار رسیدگی به وضعیت پزشکی و ملاقات و مرخصی استعلاجی وی شود و اعلام کرد تا زمانیکه به خواستههایش پاسخی داده نشود به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.
زندانی عقیدتی ناصر آذرنیا از تاریخ 25 مرداد ماه سال 90 که برای گذران دوران محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی به زندان اوین فراخوانده شد، نه تنها اجازه استفاده از مرخصی را نداشته است، بلکه به دلایل نامعلوم اجازه ملاقات با نامزد خود را نیافته و از ملاقات حضوری با برادر کوچکترش نیز محروم می باشد.
لازم به ذکر است ناصر آذرنیا از جمله نوکیشان زرتشتی است که در اعتراضات پس از انتخابات سال 88 حضور داشته و به همین دلایل در تاریخ 10 دی ماه سال 88 بازداشت و به بند 209 زندان اوین متعلق به وزارت اطلاعات منتقل میشود و در ادامه با محاکمه در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به 2 سال و 6 ماه و 2 روز حبس تعذیری و 74 ضربه شلاق محکوم میشود.
سیاست سرکوب ادیان و مذاهب مختلف در ایران توسط آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم گرفته می شود و سایر آخوندها حاکم که به خود لقب فریبکارانه آیت الله و حجت اسلام داده اند مورد حمایت قرار می گیرد
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان زندانیان عقیدتی و سیاسی و ممانعت از ملاقات با خانواده هایشان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و مجامع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
26 اردیبهشت 1391 برابر با 15 می2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

دیدگاه شما :